Цей сайт для тих, хто вивчає і навчає хімії, для тих, хто цікавиться хімією, прагне пізнати її багатий світ. Цей сайт для всіх, в кого хімія не професія чи предмет, а стиль життя. Хімія - це цікава, захоплююча наука. Якщо не вірите - переконайтесь, цей сайт для вас!
вівторок, 2 лютого 2016 р.
У таблицю Менделєєва додали чотири нові елементи
Міжнародний союз теоретичної і прикладної хімії офіційно підтвердив відкриття чотирьох нових елементів таблиці Менделєєва. У таблицю найближчим часом будуть додані елементи під номерами 113, 115, 117 і 118.
З появою нових елементів сьомий період таблиці Менделєєва повністю заповнений. Самі відкриття відбулися набагато раніше, однак тільки зараз їх вдалося підтвердити у відповідності з усіма необхідними критеріями.
Елементи 115, 117 і 118 були відкриті об'єднаною командою американських і російських вчених. 113 елемент було закріплено за японським інститутом, проте з цим рішенням незгодні російські фізики, які стверджують, що отримали елемент на рік раніше.
На даний час елементи носять тимчасові назви: унунтрій (Uut або елемент 113), унунпентій (Uup або елемент 115), унунсептій (Uus або елемент 117) і унуноктій (Uuo або елемент 118). Пізніше команди, що відкрили елементи, дадуть їм офіційні найменування.
понеділок, 1 лютого 2016 р.
ЗНО
При підготовці до ЗНО з хімії зверніть увагу на опанування наступних тем та навичок:
— Складання формул основних класів неорганічних сполук та рівнянь реакції за їхньою участю;
— Будову ядра атома та електронної оболонки атомів;
— Визначення окисників та відновників та складання рівнянь ОВР;
— Формування навичок користування Періодичною системою та таблицею розчинності;
— Складання рівнянь електролітичної дисоціації та рівнянь реакції в йонному виді;
— Складання формул найпростіших органічних сполук;
— Формування навичок найпростіших обчислень: масової частки розчиненої речовини, обчислення за рівняннями реакцій.
Веселі досліди.
Крохмаль і йод.
"Щоб впевнитись у тому, що в картоплі та в маргарині є крохмаль, крапніть на шматочок цих продуктів трохи йоду. Тоді на них несподівано має з'явитися темно-синє забарвлення. Також можна крапнути на синю пляму розчин сульфіту натрію. Його купують у фотомагазині. Забарвлення картоплі і маргарину швидко зникне".
Мило в домашніх умовах.
"Гарячий міцний розчин із соди для прання треба налити у склянку. Додавайте в неї по краплях рослинну олію, доки не перестане розчинятися. У розчин, який отримали, всипте трохи звичайної харчової солі. Ви побачите, як тверде мило поступово спливе на поверхню. Дитина може легко зібрати його руками".
Бульбашки на тарілці.
"Цей дослід маленькі діти люблять найбільше. Його часто показують на різноманітних шоу-програмах для малюків. Треба додати у харчову соду оцет так, як ми це робимо для приготування тіста. Викладіть її у глибоку тарілку і лийте оцет прямо із пляшки. Пройде бурхлива реакція, а саме - нейтралізація. Те, що у тарілці, буде пінитись і "кипіти"великими красивими бульбашками. Радості дитини не буде меж".
Лист-невидимка.
"Напишіть з дитиною листа за допомогою пера, вмочуючи його лише в сік лимону. Або — в розчин лимонної кислоти. А щоб його прочитати, розчиніть у воді кілька крапель аптечного йоду і трохи змочіть ним текст. Літери стануть видимі. Аналогічного ефекту можна добитися, написавши листа пензлем, змоченим в молоці. Прочитайте листа, потримавши його над парою або попрасувавши".
Підписатися на:
Дописи (Atom)